تعداد دوره‌ها 18
تعداد شماره‌ها 63
تعداد مقالات 978
تعداد نویسندگان 1,896
تعداد مشاهده مقاله 824,539
تعداد دریافت فایل اصل مقاله 605,141
نسبت مشاهده بر مقاله 843.09
نسبت دریافت فایل بر مقاله 618.75
تعداد مقالات ارسال شده 1,663
تعداد مقالات رد شده 666
درصد عدم پذیرش 40
تعداد مقالات پذیرفته شده 606
درصد پذیرش 36
زمان پذیرش (روز) 151
تعداد پایگاه های نمایه شده 11
تعداد داوران 2057

 

 

نشریه تحقیقات منابع آب ایران از کلیه اساتید و متخصصان رشته‌های فنی و مهندسی و علوم مرتبط با مهندسی و مدیریت منابع آب، برای ارائه مقالات علمی و پژوهشی دعوت به عمل می‌آورد. هدف اصلی از انتشار این نشریه، فراهم نمودن فضایی برای تبادل اطلاعات و نتایج پژوهش‌های علمی، فنی و تخصصی میان استادان، دانشمندان و مهندسین ایرانی و همچنین جوامع علمی و حرفه‌ای ملی و بین‌المللی و اعتلای سطح دانش در زمینه علوم و مهندسی منابع آب می‌باشد. این نشریه تلاش می‌نماید مجموعه‌ای مفید و مورد استفاده در اختیار پژوهشگران، استادان، دانشجویان وکارشناسان بخش‌های دولتی و خصوصی علوم و مهندسی آب قرار دهد. وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به این نشریه از بدو انتشار در سال 1384، مجوز علمی- پژوهشی داده است. این نشریه چهار شماره در سال و  به صورت کاغذی و الکترونیکی منتشر می شود. در حال حاضر متوسط زمان داوری مقالات در این نشریه دو الی سه ماه می‌باشد. به مقالات پذیرفته شده به ترتیب تاریخ پذیرش، جلد (Volume) و شماره (Number) اختصاص داده می شود. پس از تکمیل صفحه بندی مقاله، فایل پی دی اف مقاله نیز بارگذاری خواهد شد. لازم به‌ذکر است برای این نشریه تلاش برای حل چالش‌های واقعی صنعت آب کشور مهم بوده و مقالات با این رویکرد، در اولویت داوری و انتشار قرار خواهند گرفت.

 

بر اساس ارزیابی انجام شده توسط فرهنگستان علوم در سال 1397، نشریه تحقیقات منابع آب ایران به عنوان بهترین نشریه علمی - پژوهشی کشور در زمینه مهندسی آب و آبیاری انتخاب شده است. بر اساس آخرین ارزشیابی پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، نشریه تحقیقات منابع آب ایران به عنوان یکی از ده نشریه برتر کشور در گروه فنی و مهندسی برگزیده شده است. همچنین نشریه تحقیقات منابع آب ایران در ارزشیابی اخیر انجام شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1401  (بر اساس عملکرد نشریه در سال 1400) رتبه الف مجلات علمی-پژوهشی را  کسب کرده است. 

 لازم به ذکر است  این نشریه با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیته اخلاق در انتشار (COPE) می باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید.

 

برای اطلاع از هزینه های ارزیابی و چاپ مقالات نشریه اینجا کلیک نمایید.

 

نشریه تحقیقات منابع آب ایران با همکاری دفتر آب و محیط‌زیست دانشگاه صنعتی شریف در نظر دارد ویژه‌نامه «دریاچه ارومیه» را به مرور و بررسی نقادانه دانش فنی، تجربیات، رویکردهای مدیریتی و نگرش‌های تصمیم‌گیری مرتبط با دریاچه ارومیه اختصاص دهد. از کلیه اساتید، پژوهشگران و متخصصان حوزه آب و هیدرولوژی، محیط زیست، کشاورزی، جامعه‌شناسی، انرژی، سیاست‌گذاری و علوم مرتبط برای ارائه مقاله در این ویژه‌نامه دعوت به عمل می‌آید. هدف اصلی از انتشار این ویژه‌نامه که در یک شماره نشریه، تدوین و تا پایان سال 1401 (یا اوایل سال 1402) منتشر خواهد شد، فراهم کردن بستری است تا با نگاهی همه ‌جانبه‌‌نگر به موضوع مهم دریاچه ارومیه و تحلیل درس‌آموخته‌های ستاد احیا گامی موثر در راستای تدوین نظام جامع مدیریت در کل چرخه آب در سایر حوضه‌های آبریز کشور برداشته شود. جزئیات بیشتر فراخوان (تمدید مهلت دریافت مقالات تا آخر دی ماه 1401):

انتشار ویژه‌نامه تخصصی دریاچه ارومیه

 

نشریه تحقیقات منابع آب ایران با همکاری گروه تخصصی آب زیرزمینی انجمن علوم و مهندسی منابع آب ایران در نظر دارد ویژه‌نامه تخصصی آب زیرزمینی با محوریت معرفی و مرور نظام‌مند دانش، تجربیات، رویکردها و نگرش‌های مختلف مرتبط با ابعاد مختلف علمی و سیاست‌گذاری در موضوع آب زیرزمینی را در نیمه اول سال 1402 منتشر نماید. از کلیه اساتید و متخصصان حوزه آب زیرزمینی، برای ارائه مقاله در این ویژه‌نامه دعوت به عمل می‌آید. هدف اصلی از انتشار این ویژه‌نامه که در یک شماره نشریه، تدوین و چاپ خواهد شد، نگاه همه‌جانبه‌نگر به موضوعات مختلف علمی و سیاست‌گذاری آب زیرزمینی از دیدگاه متخصصان مختلف با گردآوری و مرور تجربیات موجود 30 ساله اخیر در سطح ایران و جهان است که در قالب مقالات مروری، سیاستی و فنی خواهند بود. جزییات بیشتر فراخوان:

 انتشار ویژه‌نامه تخصصی آب زیرزمینی

 

دبیران تخصصی منتخب سال 1401: سرکار خانم دکتر بنفشه زهرایی و جناب آقای دکتر حامد کتابچی (دبیر تخصصی مهمان ویژه‌نامه آب زیرزمینی)

دبیر تخصصی منتخب سال 1399: جناب آقای دکتر بهزاد عطایی آشتیانی


داوران منتخب سال 1401: سرکار خانم دکتر آزاده احمدی و جناب آقایان دکتر داود محمود زاده، دکتر سینا صادق فام، دکتر میلاد جانعلی پور و دکتر سعید مرید

داوران منتخب سال 1399: سرکار خانم دکتر مرجان حسینی و جناب آقایان دکتر حامد کتابچی، دکتر داود محمود زاده، دکتر حجت میان آبادی و دکتر محمدرضا شهبازبگیان

 

شماره جاری: دوره 18، شماره 4 - شماره پیاپی 63، اسفند 1401، صفحه 1-185 

ابر واژگان