درباره نشریه

اطلاعات کلی

 

 نشریه تحقیقات منابع آب ایران از کلیه اساتید و متخصصان رشته‌های فنی و مهندسی و علوم مرتبط با مهندسی و مدیریت منابع آب، برای ارائه مقالات علمی و پژوهشی دعوت به عمل می‌آورد.

هدف اصلی از انتشار این نشریه، فراهم نمودن فضایی برای تبادل اطلاعات و نتایج پژوهش‌های علمی، فنی و تخصصی میان استادان، دانشمندان و مهندسین ایرانی و همچنین جوامع علمی و حرفه‌ای ملی و بین‌المللی و اعتلای سطح دانش در زمینه علوم و مهندسی منابع آب است. این نشریه تلاش می‌نماید مجموعه‌ای مفید و مورد استفاده در اختیار پژوهشگران، استادان، دانشجویان و کارشناسان بخش‌های دولتی و خصوصی علوم و مهندسی آب قرار دهد. این نشریه مقالات پژوهشی، مقالات مروری، گزارشهای فنی و مقالات نقد و بررسی را در مسائلی که مرتبط به منابع آب است منتشر می‎کند.

وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به این نشریه از بدو انتشار در سال 1384، مجوز علمی- پژوهشی داده است. این نشریه چهار شماره در سال و به صورت کاغذی و الکترونیکی منتشر می‎شود. در حال حاضر متوسط زمان داوری مقالات در این نشریه کمتر از دو ماه است. به مقالات پذیرفته شده به ترتیب تاریخ پذیرش، جلد (Volume) و شماره (Number) اختصاص داده می‎شود. پس از تکمیل صفحه‎بندی مقاله، فایل pdf مقاله نیز بارگذاری خواهد شد.

بر اساس ارزیابی انجام شده توسط فرهنگستان علوم در سال 1397، نشریه تحقیقات منابع آب ایران به عنوان بهترین نشریه علمی- پژوهشی کشور در زمینه مهندسی آب و آبیاری انتخاب شده است. همچنین، بر اساس آخرین ارزشیابی پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، نشریه تحقیقات منابع آب ایران به عنوان یکی از ده نشریه برتر کشور در گروه فنی و مهندسی برگزیده شده است.

سیاست مجله

 

    - برای فرآیند بررسی مبلغ 3،500،000 ریال هزینه غیرقابل استرداد دریافت می‌شود. در صورت پذیرش مقاله، نویسندگان ملزم به پرداخت 6،500،000 ریال برای فرآیند انتشار هستند؛

     - از آنجایی که IWRR از خط مشی مجلات دسترسی آزاد پشتیبانی می‎کند، دسترسی به متن کامل تمامی مقالات پس از انتشار، رایگان است؛

     - بررسی مقالات به روش دو سو ناشناس انجام می‌شود؛

     - کلیه مقالات با استفاده از ابزار تشخیص سرقت علمی همیاب از نظر سرقت ادبی غربالگری می‎شوند. مقالاتی که پس از بررسی مشخص شود شامل سرقت ادبی هستند توسط IWRR رد می‌شوند؛

     - مالکیت IWRR متعلق به انجمن علوم و مهندسی منابع آب ایران است.

  IWRRاجازه می‎دهد همه نسخه‌های یک مقاله شامل نسخه‌های ارسالی، پذیرفته‌شده و منتشر شده بدون هیچگونه تحریمی در یک مخزن سازمانی دیگر به انتخاب نویسنده سپرده شوند.

IWRR  به اخلاق در نشر احترام می‎گذارد و تابع قوانین کمیته اخلاق در انتشار COPE است.

 

شرایط و ضوابط

 

IWRR  مقالات دسترسی آزاد را تحت شرایط مجوز Creative Commons Attribution (CC BY) منتشر می‌کند که اجازه استفاده، توزیع و تکثیر در هر رسانه را می‌دهد، مشروط بر اینکه به کار اصلی به درستی استناد شود.